O poprzednich konferencjach

II Konferencja Empatyczna Edukacja => Empatyczna Polska odbyła się 12 i 13.10.2018 r.

Była kolejną częścią cyklu „Empatyczna Polska”, którego historia sięga 2015 roku. Pomysłodawczynią projektu jest Lucyna Wieczorek, założycielka Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii.

W maju 2015 odbyła się w Warszawie pierwsza konferencja z cyklu „Empatyczna Polska”. W konferencji uczestniczyło około 200 osób, a wśród prelegentów pojawili się między innymi: profesor Rafał Ohme, Krystyna Janda, a także wielu praktyków i osób zaangażowanych w szerzenie idei dialogu w życiu społecznym, w edukacji oraz w naszym indywidualnym rozwoju.

W październiku 2015 roku odbyła się druga konferencja z cyklu – tym razem był to „Empatyczny Wrocław”. Konferencja ta była połączona ze świętowaniem Dnia Nauczyciela, uczestniczyli w niej głównie przedstawiciele szkół i przedszkoli z Wrocławia, a także przedstawiciele Urzędu Miasta. Wykłady prowadzili między innymi: dr Tomasz Tokarz i Lucyna Wieczorek – pomysłodawczyni akcji.

W kolejnym roku odbyła się następna konferencja – tym razem pod tytułem Empatyczna Edukacja => Empatyczna Polska. Dzięki determinacji Anny Szulc, nauczycielki matematyki ze zduńskowolskiego liceum, która w w organizację konferencji zaangażowała zarówno młodzież licealną i lokalne władze, było to niezapomniane wydarzenie. W Zduńskiej Woli wystąpili znakomici goście – m.in. prof. Pyżalski, Prof. Alina Wróbel, Prof. Henryk Skłodowski dr Marek Kaczmarzyk, dr Piotr Plichta oraz trenerzy Porozumienia bez Przemocy z Polski i z zagranicy.

Uczestnicy zapytani o wrażenia towarzyszące im w związku z konferencjami odpowiedzieli:

Entuzjazm, pomysły, energia, wielość perspektyw, otwarcie…

Wychodzę stąd z poczuciem, że można więcej, można prościej, można głębiej. Po prostu można.

Dziękuję. Piękna idea PBP, piękna realizacja, piękni ludzie – organizacja mistrzostwo świata. Będziemy nieść to światełko dalej. Powodzenia. A teraz odpocznijcie.

Brawo! Inspiracja, niedosyt, miła atmosfera, ważne tematy, konferencja wypełnia niszę.

Otrzymałam wspaniałe inspiracje do pracy nad sobą, z moimi prywatnymi dziećmi, z uczniami. Chciałabym więcej… Chciałabym się tym móc dzielić.

Inspirujące spotkania, interesujący wykładowcy, dużo pozytywnej energii.

Wychodzę z bólem pleców, który mi nie przeszkadza, wychodzę z pełnym pęcherzem, bo było tak ciekawie, że szkoda wychodzić; wychodzę z inspiracjami!

Wychodzę z głową pełną pomysłów i inspiracji.

Energia, pozytywne nastawienie, duża dawka wiedzy praktycznej i teoretycznej, efekt wow.

Masz pytania? Napisz do nas!

e-mail: konferencja@altra.edu.pl